Obserwatorzy.

sobota, 4 sierpnia 2012

Połechtana próżność

Każdy  twórca jest łasy na pochwały . Robienie czegokolwiek  nawet tylko dla siebie jest dużo przyjemniejsze gdy ktoś z uznaniem pokręci głowa i powie jakie to ładne. Nawet jeśli jest to własny, długoletni małżonek czy dzieci. Tym bardziej jest miło, gdy na nasze prace zwracają uwagę obce osoby. Ja też poczułam się mile połechtana  gdy moja kolejna praca została ilustracją artykułu w Srebrnej Agrafce.
Tym razem uznanie zyskała szydełkowa podwiązka  którą prezentowałam Wam już wcześniej. 
Poprawiło mi to humor po kolejnych zmaganiach w poszukiwaniu pracy. W czasie rekrutacji też połechtano moją próżność choć z innym skutkiem. Po świetnie napisanym teście z wiedzy merytorycznej( całkiem trudnym) , po prawidłowych odpowiedziach na wszystkie pytania w rozmowie kwalifikacyjnej usłyszałam, że mam tak dużą widzę, że szkoda mnie do takiej pracy o jaka się ubiegam i dlatego przyjmą kogoś innego. Powiedziano mi to prosto w oczy, nie rozumiem po co w takim razie były egzaminy chyba, że miały one na celu wyeliminowanie osób posiadających wiedzę i zostawienie  matołków. Na moje pytanie czy organizują rekrutacje na wyższe stanowiska usłyszałam, że nie bo odbywa się to w ramach awansu wewnętrznego. Przestaje rozumieć  nowoczesny świat i prawa nim rządzące. Zapomniałam dodać, że to była   duża instytucja   państwowa!!!!!
Tym bardziej mi miło, że moje robótki spotykają się z uznaniem choć nie mogę powiedzieć aby były kupowane. Po torebkę która tak Wam się podoba nadal nikt się nie zgłasza. Może jakbym ją wystawiła  w cenie kosztów materiałów  to byłoby większe zainteresowanie. Coś mi się wydaje, że jednak dostaniecie ją w Candy.
A tak wygląda wyróżniona podwiązka.


10 komentarzy:

 1. Nadrabiam zaległości blogowe. Wszystkie prace są wspaniałe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj przegapiłam torebkę a taka cudna jest , Racja że nie każdy potrafi docenić nasza prace i twierdzą że cena wygórowana jest ..Trudno ich strata niech kupują tania i oklepaną chińszczyznę ..

  Podwiązka oczywiście prześliczna ..

  OdpowiedzUsuń
 3. uśmiech od ucha do ucha mam zaśmiać w głos się nie mogę bo lulam Małe ... z tą rekrutacją rozbawiłaś mnie :))) a co Twoich prac i w ogóle prac niestety nie wszystko co nam się podoba możemy mieć z różnych względów... może dlatego... świetne robisz cuda - pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Podwiązka jest świetna! a rekrutacja no cóż wszystko stało się jasne, jak dodałaś że to firma państwowa...

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyłączam się niestety do Martuchnaj...Samo życie.Myślę,że wiele z nas ma takie dylematy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Idioci poprostu idioci nie wiedzą co tracą. Po co kazali pisać kandydatom test Tak trudny Test ,żeby im potem takie głupoty powiedzieć.? Chore. Zamiast się cieszyć że sprawnie odpowiedziałaś na wszystko ,to mają jakieś *ale* ,że to niby za dużo umiesz.? Mi to się zdaje ,że ta cała nasza Polska mentalność urzędnicza jest przedpotopowa . Nie przejmuj się .Napewno trafisz na dużo mądrzejszych ludzi A nie na takich cymbałów. Ha przypomniało mi się jak czytaliśmy ostatnio (Darek mój)oferty pracy to znależliśmy między innymi taką ofertę. *PRACA.DAM PRACĘ KOBIECIE W WIEKU 20-35 LAT W CHARAKTERZE SPRZĄTACZKI -WYMAGANE WYKSZTAŁCENIE MINIMUM ŚREDNIE*Oferta coś w takim rodzaju, no powiedzcie po co sprzątaczce wykształcenie średnie??????????????Do czego ja się pytam?????????Bo moja 11 letnia córcia pomaga mi sprzątać w domu i brak jej wykształcenia a mimo to nieżle sobie radzi i nie płacę jej za to .Więc???????? Brak słów.Widać Pani w wieku 40 lat z wykształceniem zawodowym się nie nadaje .Tylko czemu?
  Ale się rozpisałam ale rozumiem twoje rozgorycznie. A co do podwiązki z niebieską wstążeczką to podobno na chłopca:))) Jest śliczna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Po prostu jesteś za dobra,ale to ich strata,jestem pewna,że nie zasłużyli sobie na Ciebie,głowa do góry!
  To,że Twoje robótki są piękne każdy widzi więc nic dziwnego,że jedną z nich tak uhonorowano,ja jestem wielbicielką Twoich prac,czemu nie raz daję wyraz.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Z tym szukaniem pracy to właśnie tak jest. Ja już dałam sobie spokój wszystko jest chore, szczególnie te rekrutacje.A Twoje prace są piękne. Dziękuję za odwiedzinki i pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że mnie odwiedziłaś/łeś . Dziękuję za każdy komentarz.