Obserwatorzy.

wtorek, 13 sierpnia 2013

Pająki

Bardzo dziękuję wszystkim komentującym za miłe słowa. Jakoś ostatnio mam szczęście  zainteresować moimi wpisami   sporo osób które  zostawiły mi wiele ciepłych słów.Wasze  opinie i komentarze są dla mnie bardzo cenne bo właściwie nie mam dla kogo  robić moich robótek i to właśnie Wy  jesteście ich głównymi odbiorcami. Czasem coś porozdaję znajomym, czasem z kimś się  wymienię a reszta ląduje w szufladach. I zaglądanie do  już pełnych szuflad  zniechęca mnie do nowych robótek.  Ale  ja lubię rękodzieło, lubię tworzyć nowe  mam nadzieję ciekawe rzeczy więc coś tam nadal dłubię w różnych technikach  aby móc się przed Wami pochwalić. I właśnie w tym widzę sens blogowania.
Niedawno wyciągnęłam właśnie z szuflady  dwa białe okrągłe motywy szydełkowe. Kiedyś miałam z nich zrobić ażurową bluzkę ale jakoś  ochota mi przeszła a kilka  już zrobionych elementów zostało  bo pruć nie bardzo lubię zwłaszcza robótek z nici.  Pomyślałam sobie, że zrobię z nich pajęczyny do udekorowania naszego Sąsiedzkiego Ogrodu. Jeszcze tylko dwa czarne pająki  , trochę włóczki do naciągnięcia  pajęczyny i  efekt można oglądać w Sąsiedzkim Ogrodzie. Jedna pajęczyna  zdobi scenę ogrodu a druga namiot.. Uwolniłam więc robótkę  z szuflady,  zrobiłam coś miłego dla wszystkich , a mnie pozostaje satysfakcja, że  moją robótkę zobaczy   więcej niż jedna ( czyli ja ) osoba
PS.
Dziękuję za rady w komentarzach  dotyczące oddania moich prac na cele charytatywne. Kto zagląda często na mojego bloga  wie, że  działam w  Czarnej Owcy która tworzy dla dzieci z domów dziecka i hospicjum,  również nasza grupa szyciowa  prowadziła akcję szycia  jaśków dla  potrzebujących dzieci, czasem wysyłam indywidualnie  moje prace na aukcje  charytatywne.  Moje prace dla Ogrodu Sąsiedzkiego to również  działalność społeczna. Posiadam  umiejętności, mam pomysły, czas na ich realizację jednego czego nie mam to nadmiaru  środków finansowych  aby   tworzyć i rozdawać  swoje prace bo  materiały do ich wykonania  trzeba  zakupić a ja nie pracuję zawodowo.  Tworzę więc w oparciu o to co mam  ( np. pruję moje stare prace),  co uda mi się  gdzieś tanio zakupić lub wymienić  na moje prace. Pozdrawiam  i dziękuję za komentarze.


.

11 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy pomysł. Poprzedni ważka, teraz pajęczyna z pająkami. Masz świetne pomysły. Ja też robię bo lubię i mam całe pudła swoich dziergadeł. To wciąga, a przy tym daje satysfakcję i wypełnia nadmiar wolnego czasu. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry pomysł z tymi pająkami :) wyszły świetnie :)
  A problem robótek do szuflady jest chyba bardziej powszechny... ale i na to jest rada. Dzisiaj znalazłam taką informację:
  http://w-ewkowie.blogspot.ie/2013/08/pokrojone.html
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna robota i pomysła Aniu!
  A nie pomyślałąś, żeby te robótki uwolnić jakoś pożytecznie? na przykłąd na jarmarki charytatywne albo cuś?...
  pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń

 4. Bardzo ładne pająki, pomysł wyśmienity :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie dlatego że ciągle pokazujesz nowe pomysły to lubię do Ciebie zaglądać.Ja też już nie wyobrażam sobie tzw. nic nie robienia.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Super pajączki Aniu. Ja bym się ich wystraszyła, są jak żywe ...
  Byłam dzisiaj pierwszy raz na spotkaniu robótkowym bydgoskich dziewczyn - piękna sprawa :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Suuper pajaczki :) Na prawde slicznie wyszla calosc :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fantastyczny pomysł z tymi pająkami, ogromnie mi się podoba. Jak z resztą masa innych Twoich dzieł :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pająki jak żywe. Masz wspaniałe pomysły, ważka z poprzedniego postu po prostu rewelacja. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie lubię pająków, ale te są super!

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że mnie odwiedziłaś/łeś . Dziękuję za każdy komentarz.