Obserwatorzy.

czwartek, 1 sierpnia 2013

Upcykling guzika

O moim zbieractwie pisałam już wiele razy. To co uda mi się "upolować" staram się twórczo wykorzystać bo inaczej "skarby" by mnie  zasypały.
Buszując bo sieci spotkałam się z określeniem upcykling . Postanowiłam się dowiedzieć co  ten termin znaczy i czym się różni od recyklingu. Może i Was zaciekawi  to określenie więc zamieszczam definicję jaką udało mi się odnaleźć.

Upcykling – forma przetwarzania wtórnego odpadów w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce.
Wśród miłośników ekologicznego stylu życia upcykling zdobywa coraz większą popularność . Termin ten odnosi się do produktów wysokiej jakości, które powstały z surowców niskiej jakości, pochodzących z recyklingu. O ile recykling oznacza „wrzucenie do ponownego obiegu", to upcykling- „wrzucenie do wyższego obiegu".

Sądzę, że to co tworzą rękodzielnicy  z różnych, odzyskanych materiałów   jest zgodne z definicją upcyklingu. 
Dziś w ramach ilustracji tego określenia   pokażę mój pierścionek.  Właściwie  to on nie  jest już mój  bo  podarowałam go mojej koleżance której się spodobał ( było mi bardzo miło z tego powodu). Pierścionek  powstał z zwykłej, gotowej,  regulowanej bazy i  zwykłego guzika. No może guzik nie jest  taki zupełnie zwykły bo ozdobny ale kupiłam go wraz z innymi  w SH  na wagę. Jak tylko go zobaczyłam wiedziałam , że będzie z niego  fajny pierścionek. Myślę, że śmiało mogę powiedzieć , że to co powstało z guzika  ma wyższą wartość niż surowce  użyte  do jego zrobienia i nie mam na myśli wartości materialnej


10 komentarzy:

 1. Trudno poznać,że to guzik ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, śliczny ten pierścionek! Ja go mam od Ani! Nadal bardzo mi się podoba, dziękuję Aniu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Aniu, jak zobaczyłam na miniaturce guzik, to zastanawiałam się, na czym ten Twój upcykling mógł polegać? Nie domyśliłam się, że zrobiłaś z niego pierścionek ;) Jest super i bardzo pasuje do stylu Joli :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się ta definicja, ciekawe bardzo! Pierścionek zdecydowanie z wyższej półki, śliczny!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo pomysłowa biżuteria:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluje pomysłowości :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale bomba!!! Super pomysł :-)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że mnie odwiedziłaś/łeś . Dziękuję za każdy komentarz.