Obserwatorzy.

wtorek, 11 października 2016

Pieniądze to nie wszystko.

              Jakiś czas temu zrobiłam rękawiczki mitenki z serduszkami z zamiarem obdarowania nimi mojej córki. Mitenki powstały ale  córka  ich nie chciała bo ją "gryzły".  Niestety jest ona alergikiem i  czasem ja uczulają zupełnie niespodziewane rzeczy. Widocznie w składzie włóczki była domieszka wełny. Mitenki  więc zostały , oczywiście mogłam je nosić sama ale czerwone z serduszkami jakoś mi nie pasowały nawet do spacerów z kijkami  zwłaszcza, że mam kilka innych zrobionych specjalnie dla siebie. Mogłabym spróbować sprzedać  mitenki w jakimś serwisie sprzedażowym  ale  pewnie   za parę złotych bo  to jeszcze koszty wysyłki trzeba doliczyć więc  chętnych  brak.  
            Zamiast więc sprzedawać  mitenki za bezcen  podarowałam je pewnej miłej młodej  Pani. Chodzę do niej regularnie na masaże , jest świetna w tym co robi. Choć to jej praca,  choć jej za nią płacę to doceniam umiejętności, zaangażowanie i reagowanie na moje potrzeby zdrowotne. Taki masaż to ciężka fizyczna praca  pomyślałam więc, że  powinna dbać  o swoje dłonie , trzymać je w ciepełku miedzy jednym a drugim masażem. 


         Okazało się, że trafiłam w dziesiątkę i Pani z mitenek była bardzo zadowolona, cieszyła się  jak dziecko  a mnie było bardzo miło.  Tak oto  nie zarobiłam ani grosza a nawet wydałam kolejne  niemałe pieniążki na prywatny  masaż  (masaż  na NFZ mam zaplanowany na czerwiec 2017 roku) a mimo to jestem ogromnie zadowolona i z masażu i z faktu, że moja praca  sprawiła komuś radość.
           Podobno dobre uczynki  będą nam policzone wcześniej czy później mnie na razie wystarczy, że kręgosłup będzie mnie mniej bolał.

19 komentarzy:

 1. To prawda, pieniądze to nie wszystko. Tutaj przykład jak ostateczna próba obdarowania spotkała się z wielką radością :) Czasem wystarczy malutko, by otrzymać wiele :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Fakt, pieniądze, to nie wszystko! A czasem jest niesamowicie obdarować kogoś, kto na to zasługuje. A jeszcze dodatkową nagrodą jest patrzenie na radość obdarowanej osoby :) a mitenki są obłędne!!! Też była bym szalała ze szczęścia, jak dziecko, gdybym takie dostała!!! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobro powraca ze zdwojoną siłą, a TE mitenki naprawdę są z sercem, super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Aniu! Mitenki są bardzo ładne, A darując je komuś postąpiłaś szlachetnie , Czasami czyjaś radość więcej znaczy niż pieniądze - Pozdrawiam gorąco

  OdpowiedzUsuń
 5. Mitenki wyglądają super.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super mitenki! Nie ma nic fajniejszego, niż radość obdarowanej osoby;))
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. To prawda, że dobro komuś dane, wraca do nas podwójnie. Sama tego doświadczyłam i doświadczam:))
  Mitenki pełne miłości!
  Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 8. Fantastyczne mitenki :-) Doskonałe :-)
  Ja również bardzo lubię sprawić komuś taką niespodziankę :-) Zgadzam się z Tobą - pieniądze to nie wszystko...
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mitenki wygladają super Śliczny prezent.Radość obdarowanej osoby to najlepsza zapłata ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mitenki wygladają super Śliczny prezent.Radość obdarowanej osoby to najlepsza zapłata ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Urocze i świetnie, że mogły kogoś ucieszyć :).

  OdpowiedzUsuń
 12. Najważniejszy jest dar serca :)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że mnie odwiedziłaś/łeś . Dziękuję za każdy komentarz.