Obserwatorzy.

wtorek, 22 maja 2012

Wiosenne kwiaty i głos w sprawie wymianek.

Dziś czas na chwalenie się prezentami z  wymianki kwiatowej  którą zorganizowała  Majalena której przy tej okazji  dziękuje za organizację. Jak sama nazwa wskazuje motywem wymianki były kwiaty. Moją parą wymiankową została Zamornik.  Przygotowałam dla niej kilka drobiazgów kwiatowych: filcową broszkę, szydełkowe świeczniczki i torebeczkę


Tak wyglądała reszta paczuszki i choć na zdjęciach brakuje słodyczy to też je wysłałam.

Do mnie natomiast przyfrunęły takie oto kwiatowe śliczności.
Cudna liliowa broszka i piękny notes , którego wnętrze kryło wiele niespodzianek oraz kwiatowe przydasie i słodkości. Dziękuję Zamornik. za śliczne prezenty.

Słów kilka na temat wymianek.
To już ostatnia z moich wymianek więc jakiś czas będziecie skazani  na oglądanie tylko moich wytworów. Myślę jednak, że wkrótce wrócę do wymianek bo to miła zabawa choć w wymianie naszyjnikowej mimo woli  zostałam pośrednio  wmieszana w niemiłą sprawę plagiatu. Naszyjnik jaki dostałam w tamtej wymianie jest śliczny i szkoda mi , że  stał się powodem konfliktu.
Brałam udział w wielu wymiankach i ze wszystkich jestem zadowolona. Prezenty dostałam różne i wszystkie mi się podobały może dlatego, że traktuję wymiany jako miłą zabawę a nie oczekuję , że dostanę  nie wiem jak    "wypasione" prezenty.
Chcę też zabrać głos w sprawie oddawania otrzymanych prezentów i przesyłania ich w kolejnych wymiankach jako swoich prac. Uważam, że to jest  niedopuszczalne i nieetyczne.  Nie  można w ten sposób przywłaszczać sobie cudzej pracy i talentu. Czasem otrzymuję w wymiankach rzeczy których nie będę używać np. kolczyki ( nie mam przekłutych uszu) ale wtedy  robię z nich prezenty dla rodziny lub przyjaciół. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy wysłać je w kolejnej wymiance jako moje rękodzieło. Jak komuś brakuje talentu i pomysłów to niech się nie zapisuje na wymianki . Myślę, że skoro sprawa została nagłośniona to w przyszłości takie sytuacje się nie powtórzą i dalej będziemy się miło bawić.


6 komentarzy:

 1. cieszę się, że coś się spodobało:)dziękuję za kwiatki i nie tylko!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne prezenty :))) Pozdrawiam słonecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne prezenty obie zrobiłyście :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuje za udział w mojej wymiance. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam sie z Toba w tej materii.

  OdpowiedzUsuń
 6. też się zgadzam - jeśli dostaję coś- czego akurat nie potrzebuję - oddaję na aukcje charytatywne dla chorych dzieci - nie podpisuję tego jako swoje dzieła - przekazuję anonimowo - nigdy nie wpadło by mi do głowy przesyłać "dalej" w wymiankach - jako swoich dzieł - w końcu o to chodzi żeby dać coś "od siebie" - minimalnie się wysilić - zrobić coś od serca - chociaż prostego. Jeśli nie mam pomysłu na prezent albo brakuje mi czasu - nie zapisuję się na wymiankę - proste :)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że mnie odwiedziłaś/łeś . Dziękuję za każdy komentarz.