Obserwatorzy.

czwartek, 10 kwietnia 2014

Szczecin Szyje i prosi o wsparcie

Szczecińska grupa pasjonatów szycia do której i ja należę  zawiązała  się  rok temu. Właśnie kilka dni temu obchodziliśmy  pierwszą rocznicę powstania  grupy Szczecin Szyje . Było huczne  spotkanie i   urodzinowy super tort   z wszystkimi niezbędnymi do szycia akcesoriami i  zdjęcie "rodzinne" .

 

Przez  rok działalności  grupa przeprowadziła mnóstwo fajnych  projektów.Wspólnie szyliśmy  i to nie tylko wirtualnie  w ramach comiesięcznego Sew Along ale i  w realu.
Szczecin Szyje sukienki cz.1
Szczecin Szyje sukienki cz. 2
Mamy nawet film  z naszych warsztatów

Spotykamy się co kilka miesięcy, na bieżąco komunikujemy się  na FB lub na naszym blogu Szczecin Szyje
Grupa się wspiera i pomaga sobie wzajemnie i to wszystko dzieje się  za darmo . W dzisiejszych skomercjalizowanych czasach  takie inicjatywy to rzadkość  bo wokół pełno jest warsztatów i kursów ale każdy sporo kosztuje. Napisałam, że  projekty realizujemy za darmo ale to jednak tylko część prawdy bo  choć przekazujemy naszą wiedzę i umiejętność  za przysłowiowe dziękuję to jednak za  wynajęcie sali  gdzie możemy się  zebrać na wspólne szycie trzeba już  zapłacić o materiałach i maszynach nawet nie wspominam wszystko przywozimy z domów.
Stąd  pomysł  nasz najnowszy projekt : na Wspieram.to - chcemy zebrać środki na organizację warsztatów patchworkowych w Szczecinie.. Jak pomóc w realizacji naszego celu? Jest kilka możliwości:
- wpłać pieniądze na stronie Wspieram.to - za każdy datek jest nagroda!
- udostępnij info o naszym projekcie na Facebooku, blogach, forach, itp,
- opowiedz o sprawie znajomym, rodzinie i współpracownikom
- zainteresuj tematem media, zarówno te internetowe jak i tradycyjne
Podczas warsztatów zostaną przerobione następujące zagadnienia: dobór tkanin i wypełnienia, krojenie i zszywanie bloczków, pikowanie i wszywanie lamówek. Kulminacją zajęć będzie uszycie kołderki patchworkowej, która zostanie przekazana Fundacji Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych ul. Powstańców Wielkopolskich 66/68 w Szczecinie.
 
Zachęcam Was do wsparcia  naszego projektu, są  fajne nagrody , cel jest szczytny, kołderka z pewnością będzie cudna bo  nasze instruktorki  to prawdziwe  artystki i mistrzynie. 
Wszyscy przy projekcie będą pracować   bezpłatnie a środki potrzebne są na zakup

- materiałów szkoleniowych (m.in. bawełny, ociepliny)
- materiałów  na kołderkę
- wynajem sali
- wykonanie i wysyłkę nagród handmade dla wspierających projekt
- prowizję portalu wspieram.to

Każda złotówka się liczy wesprzyj Szczecin Szyje.


3 komentarze:

Miło mi, że mnie odwiedziłaś/łeś . Dziękuję za każdy komentarz.