Obserwatorzy.

piątek, 27 listopada 2015

Czapeczka dla księżniczki.

                Czapeczka dla małej księżniczki powstała na zamówienie  kogoś z rodziny. Dostałam zdjęcie tego czego mama panienki oczekuje. Nie miałam więc  za bardzo pola do kreatywności. Pokazany  model  podobał mi się średnio. Wyznaję zasadę, że rzeczy muszą być nie tylko dekoracyjne ale również praktyczne. Czapeczka dla niemowlaka   w formie kapelusika, bez wiązania,  wydaje mi się tylko formą dekoracji. Szydełkowe czapeczki nie mogą być ciasne, takie  "na wcisk".  Sądzę, że 10- miesięczna panienka  szybko pozbędzie się  takiej czapeczki  ale współczesne mamy nie bardzo chcą słuchać  dobrych rad a ja   unikam wtrącania się tam gdzie  nikt mnie o radę nie prosi. Czapeczka miała być kapelusikiem bez wiązania   to też taką zrobiłam choć w porównaniu z pierwowzorem   zmieniłam co się dało czyli wzór na czapeczce, falbankę, kwiatuszek. 
               Czapeczka -kapelusik właśnie  pojechała  do właścicielki. Mam nadzieję, że się spodoba moja wersja choć  pewnie nikt mi nie powie, że była  nieładna bo  jak wiadomo darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda a czapeczka jak się domyślacie  została podarowana. Zresztą nikt nawet mnie nie zapytał czy może  choć włóczkę kupić? Myślę, że największą  zapłatą będzie dla mnie uśmiech księżniczki  która nawet w worku na głowie wygląda uroczo.
                Zrobiłam  jeszcze  buciki do kompletu ale o tym napiszę innym razem.


9 komentarzy:

 1. Śliczny kapelusik, pięknie w nim będzie małej dziewuszce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczny kapelusik zrobiłaś Aniu :) Może mamie chodziło o taki rekwizyt do zdjęć? Bo faktycznie, chociaż czapeczka jest na pewno bardzo twarzowa, to mała księżniczka zaraz się jej pozbędzie z główki ;) A jeżeli nie o to chodziło to być może zostaniesz zaraz poproszona o dorobienie troczków???

  OdpowiedzUsuń
 3. Uroczy kapelusik! Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super praca. Byłaby świetnym prezentem dla małej księżniczki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super! dziewczynka na pewno będzie pięknie wyglądała:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna czapeczka, ale faktycznie dla 10 miesięcznego dziecka bez wiązania to problem :P zaraz zostanie ściągnięta

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że mnie odwiedziłaś/łeś . Dziękuję za każdy komentarz.