Obserwatorzy.

sobota, 22 października 2016

Sowa mądra głowa i taniec poplątaniec.

              Bycie babcią to  przyjemność ale i pewne miłe obowiązki. Mój wnuczek zaprosił mnie do swojej szkoły, gdzie w jego zerowej klasie obchodzony był dzień seniora.  Nie była to jednak "uroczystość ku czci"  ale godzinka pod  hasłem "zrobione z  babcią lub z dziadkiem". Spędziłam  cudowny czas z przemiłymi dzieciakami.  Razem z innymi  "dziadkami"  śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy taniec poplątaniec. Jedna babcia gotowała z dziećmi kisiel, dziadek czytał bajki i zagadki, inna babcia kleiła z dziećmi jeżyka a ja robiłam klamerkowe samolociki i  motyle. Na koniec zostałam obdarowana pięknymi laurkami a od dziewczynek dostałam jarzębinowe koraliki i bransoletki. 
          Z okazji tego spotkania przygotowałam dla każdego dziecka  prezent-niespodziankę  czyli szydełkowe sowy. Oczy sówek zrobiłam z czarnej włóczki z błyszczącymi kolorowymi nitkami, żeby się mieniły i "patrzyły" na dzieciaczki czy się pilnie uczą.
Sowa to symbol mądrości, nauki więc prezent wydał mi się  odpowiedni. Pani wychowawczyni wykorzystała prezenty    do nauki , dzieci dzieliły słowo sowa na sylaby i głoski.


          Było gwarno, miło i niezwykle sympatycznie. Już zadeklarowałam się jako chętna  na kolejne spotkania. Zaczynam też myśleć nad kolejnymi niespodziankami dla małych uczniaków.

Do zakładki  Wymień się ze mną   wrzucam coraz więcej rzeczy. Miło mi, że już znalazły się  osoby chętne na wymiankę ale jeszcze pozostało trochę niezagospodarowanych  moich prac- zapraszam do oglądania.

13 komentarzy:

 1. Piękne rzeczy tworzysz. Dziękuję za udział w moim Candy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała inicjatywa i super sówki. Na pewno dzieciom spodobały się te prezenciki :)
  Pozdrawiam Alina

  OdpowiedzUsuń
 3. świetne i super inicjatywa ze strony szkoły! Bardzo fajny pomysł :) może będzie kiedyś akcja zrobione z mamą :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Aniu! Piękne chwile przeżyłaś z Dziećmi, sprawiłaś im też Cudowną niespodziankę, A Sówki jakie śliczne i jaka Liczba imponująca - Pozdrawiam Gorąco

  OdpowiedzUsuń
 5. ale super te sowy, są takie urocze :) Spotkanie musiało być bardzo sympatyczne :) Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajowe:) Super spędzony czas razem:)

  OdpowiedzUsuń
 7. fajne te sówki :) ja też uwielbiam te spotkania z dziećmi i zawsze chętnie idę czytać dzieciom bajki do przedszkola mojego Starszaka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowne sówki! też ostatnio sięgnęłam po ten motyw;))
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniała inicjatywa ze strony szkoły, a Ty miałaś fantastyczny pomysł z tymi sowkami :-) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. super sówki dziękuję za udział w moim candy :) życzę powodzenia :)) pozdrawiam olenka_ja

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajny pomysł, i z głową wykorzystany :)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, że mnie odwiedziłaś/łeś . Dziękuję za każdy komentarz.